Wentylacja

 każdego pomieszczenia jest bardzo istotnym aspektem prawidłowego funkcjonowania zarówno pomieszczenia jak i znajdującego się tam człowieka. W przypadku ogrodu zimowego jest tym bardziej istotne gdyż temperatura może wzrosnąć tam znacznie ze względu na powierzchnię szkła, którym jest najczęściej wypełniona konstrukcja. W każdym ogrodzie przez cały rok powinna być zachowana właściwa temperatura wahająca się w granicach od + 4oC do + 35oC.

Ogrody zimowe są centrum rodzinnego życia. Dodają nam przestrzeni mieszkalnej, podwyższają poziom życia i dostarczają więcej przyjemności z przebywania we własnym domu. Dlatego proponujemy przemyślany system ocieniający, odpowiednie oszklenie oraz wydajny system wentylacyjny w naszych ogrodach zimowych.

Ze względów estetycznych do zastosowania w ogrodach zimowych najlepiej nadaje się nawietrznik TH-90 i wywietrznik mechaniczny AIRTOP.

Nawietrzak to urządzenie służące do grawitacyjnej wentylacji pomieszczenia. Umieszczane w ramie okiennej pomiędzy ramą i szybą, znacznie wspomagaja wentylację pomieszczenia, czego skutkiem jest zdrowsze powietrze wewnątrz i znaczenie niższe koszty eksploatacji w porównaniu z mechaniczną wentylacja. Produkty te dostępne są w szerokiej gamie typów i kolorów, wykonywane pod wymiar wedle zamówienia klienta, mogą być stosowane w budynkach mieszkalnych jak i budynkach użyteczności publicznej.

Airtop to wywietrznik dachowy służący do mechanicznej wentylacji ogrodów zimowych i innych pomieszczeń tego typu. Montowany w zadaszeniu powoduje znaczenie szybsze przewietrzenie pomieszczenia niż tradycyjne otwieranie naświetli. Najlepsze rezultaty osiągane są gdy współpracuje on z nawietrzakami okiennymi dolnymi. Airtop występuje w kilku odmianach, które mogą być sterowane między innymi przez centralkę pogodową (dobiera przepływ powietrza na podstawie parametrów takich jak temperatura, wilgotność, itp.). Dostępny jest na indywidualne zamówienie, odpowiednio dobrany do kubatury i rodzaju wentylowanego powietrza.