Profile:

Ściany zewnętrzne ogrodu zbudowane są z trójkomorowego systemu profili aluminiowych przeznaczonego do konstruowania zewnętrznych drzwi i okien. Systemy zadaszeń ogrodów zimowych pozwalają na wzniesienie konstrukcji o dowolnych kształtach, zarówno jedno jak i dwuspadowych zadaszeń.

Ściany zewnętrzne ogrodu zbudowane są z trójkomorowego systemu profili aluminiowych przeznaczonego do konstruowania zewnętrznych drzwi, okien oraz różnego rodzaju witryn szklonych szybami zespolonymi i szkłem pojedynczym. W większości konstrukcji ogrodów, gdzie bardzo ważne jest ergonomiczne zagospodarowanie przestrzeni stosuje się system okien uchylno-przesuwnych. Zastosowana we wszystkich profilach przekładka termiczna, wykonana z poliamidu wzbogaconego dodatkiem włókna szklanego, znacznie poprawia właściwości termiczne i wytrzymałość mechaniczną profili. Dzięki parametrom: dużej szerokości profili 65 mm (ościeżnice okienne, drzwiowe, słupki, skrzydła drzwiowe) i 74 mm (skrzydła okienne), uzyskano sztywny, stateczny profil umożliwiający konstruowanie drzwi o dużych gabarytach. System mocowań wypełnień o szerokości: od 4 do 51 mm umożliwia zastosowanie wielu dostępnych na rynku rozwiązań w postaci różnej budowy szyb zespolonych, wypełnień z poliwęglanu, paneli z blachy aluminiowej oraz płyty PCV. Stosowanie markowych okuć oraz szerokiej gamy rozwiązań progowych czyni system bardzo nowoczesnym i wszechstronnym.

Doskonałym rozwiązaniem dla uzyskania szerokich przejść do ogrodu zimowego jest zastosowanie systemu drzwi harmonijkowych. Drzwi takie są najczęściej stosowane w hotelach, restauracjach, sklepach i domach, gdzie istnieje konieczność otwarcia całej ściany, aby stworzyć więcej przestrzeni użytkowej. System często stosowany w zabudowach ogrodów zimowych, jako element całkowicie składany na okres letni. System charakteryzuje się tym, iż w progu przemieszcza się wózek (mechanizm prowadnicy skrzydeł harmonijkowych), na który przekazywany jest ciężar ruchomych konstrukcji. Istnieje możliwość użycia od 2 do 8 i więcej skrzydeł ruchomych, zsuwających się symetrycznie na obie strony, bądź w całości na jedną ze stron. Po rozsunięciu skrzydła mogą być sytuowane wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczenia.