Profile:

Ściany zewnętrzne ogrodu zbudowane są z trójkomorowego systemu profili aluminiowych przeznaczonego do konstruowania zewnętrznych drzwi i okien. Systemy zadaszeń ogrodów zimowych pozwalają na wzniesienie konstrukcji o dowolnych kształtach, zarówno jedno jak i dwuspadowych zadaszeń.

Systemy zadaszeń ogrodów zimowych pozwalają na wzniesienie konstrukcji o dowolnych kształtach, zarówno jedno jak i dwuspadowych zadaszeń. Duża różnorodność profili pod względem kształtów jak i wytrzymałości statycznej pozwala na wzniesienie ogrodu zimowego o bardzo zróżnicowanej formie. Wysokiej jakości systemy aluminiowe, oraz technologie ich łączenia odznaczają się zapewnieniem odpowiednich parametrów izolacyjności termicznej i akustycznej, szczelności na przenikanie wody opadowej i przenikalności powietrza, wszystko dostosowane do polskich i europejskich norm budowlanych. Nasze systemy ogrodów zimowych to propozycja dla nawet najbardziej wymagających klientów. Nowe, lepsze rozwiązania technologiczne pozwalają na indywidualne podejście do każdej realizacji.

Zadaszenia z rodziny firmy Aliplast zapewniają wymaganą izolację termiczną dzięki zastosowaniu konstrukcyjnej przekładki termicznej. Zaprojektowano również efektywny system odprowadzania wody opadowej z dachu. Stosuje się profile okapowe zintegrowane z rynną lub bez rynny. Systemy przystosowane są do zadaszeń z poliwęglanu komorowego, jak i szkła zespolonego. Nasze rozwiązania zadaszeń ogrodów zimowych ograniczają do minimum stosowanie obróbek blacharskich. Występuje kilka rodzajów listew maskujących: proste, zaokrąglone jak i renowacyjne. Istnieje możliwość stosowania zarówno nad jak i pod rynnami profili i elementów ornamentowych (ozdobne grzebienie, ściągi konstrukcyjne, obudowy rur spustowych).